BAKALAURO RAŠYMAS

 

 

Bakalauro rašymas daugeliui studentų yra didelis galvos skausmas. Visgi, atsakingai susipažinus su metodiniais nurodymais, taip pat, tiksliai žinant savo tikslą ir tuo pačiu priemones, kuriomis tas tikslas bus įgyvendinamas – baigiamasis darbas nebus toks baisus, kaip gali atrodyti. Svarbiausia – susikaupimas ir nuoseklus darbas kasdien, o ne likus dviem savaitėms iki bakalauro gynimo.

 

Bakalauro temos pasirinkimas

Bakalauro tema yra vienas svarbiausių niuansų galinčių užtikrinti, kad pavyks parašyti ne tik puikiai įvertinamą, tačiau ir tuo pačiu įdomų darbą. Bakalaurų temos gali būti siūlomos vadovų, taip pat, studentai, pasitarę su dėstytojais, jas gali susigalvoti patys.

Bakalaurų temos formulavimas turi būti įvertinus:

  • Ar studentui tema yra įdomi?
  • Ar tema aktuali darbo vadovui?
  • Ar žinote, kuo ši tema yra nauja, aktuali visuomenei?
  • Ar esate gabus parašyti darbą šia temą, ar ji nėra per sunku?

Temos pasirinkimo metu konsultacijos su vadovu – neįkainojamos, tad būtinai tarkitės!Vienu iš pagrindinių raktažodžių, kuris turi 70 paieškų per mėnesį, tai bakalauro rašymas. Dėl savo paieškų šis raktažodis pasirinktas tinklapio domenu. Domenas užregistruotas Lietuvoje serverio pasalugas teikiančioje įmonėje Hostinger.

Temos išmanymas

Baigiamojo darbo problemos formulavimas dažniausiai prasideda tik tada, kai plačiai susipažinsite su tam tikra sfera. Daugelis studentų nori temą gauti greitai ir konkrečiai, tačiau be plataus spektro – tai padaryti bus sunku. Taigi, pirmiausia skaitykite, kuo daugiau skaitykite straipsnių tam tikra tema ir galiausiai darbo problema – pati Jus suras.

Bakalauro planas

Bakalauro darbų rašymas prasideda nuo konkretaus plano susidarymo. Jeigu dar visiškai nieko nežinote tam tikru klausimu, natūralu, kad plano sudarymas gali būti labai komplikuotas. Nesibaiminkite, kad skaitymo, analizės metu planas labai kis ir galiausiai net gali pasikoreguoti Jūsų darbo tikslas. Tai – natūralus bakalauro darbo rengimo procesas. Kadangi bakalauro turinys tiesiogiai priklauso nuo plano – skirkite jam kuo daugiau dėmesio, koreguokite, kol gausite aukso grynuolį.

Bakalauro baigiamųjų darbų rašymas

Bakalauro rašymas yra ilgas procesas, kurio metu ne tik daug kursite, tačiau ir labai daug trinsite, koreguosite, ieškosite naujų metodų ir sieksite įrodyti savo tiesą. Nebijokite ir jos paneigti, svarbiausia – kažkas naujo.

  • Bakalauro įvadas ir išvados yra svarbiausios darbo dalys. Būtent joms skirkite kuo daugiau laiko, derinkite smulkmenas, rodykite įvadą ir išvadas tiems, kurie neturi nieko bendro su Jūsų analizuojama afera. Ar jiems aišku, ką Jūs norite pasakyti?
  • Kaip cituoti bakalauro darbe? Taip, kaip nurodė Jūsų aukštoji mokykla. Citavimas gali skirtis, tad būtinai susipažinkite su savo ugdymo įstaigos metodiniais nurodymais.
  • Bakalauro literatūros rinkimas yra vienas svarbiausių jo rašymo etapų. Kuo daugiau skaitykite, tačiau nepamirškite išsisaugoti šaltinius, kurie vėliau bus nurodomi literatūros sąraše.
  • Bakalauro tyrimo metodai turi būti logiški, pagrįsti ir naudingi siekiant konkretaus tikslo. Svarbu juos tinkami suformuluoti, juolab, pasirinkti tokius metodus, kurie Jums padeda atskleisti temos prasmę.
  • Bakalauro tyrimas dažniausiai iliustruojamas diagramomis bei kitais vaizdiniais, kurie padeda kur kas paprasčiau matyti rezultatus. Tai – geras pasirinkimas. Svarbiausia, kad vaizdiniai būtų konkretūs, aiškūs net ir tiems asmenims, kurie neskaitė viso Jūsų darbo.

Geros bakalauro idėjos negimsta per naktį, tad labai svarbus sistemingas, nuolatinis darbas. Sunku rašyti? Kasdien perskaitykite bent jau po 5 lapus literatūros arba parašykite po du lapus teksto ir darbas bus baigtas visiškai nejučia.

Bakalauro vadovas rašymo metu yra labai svarbus asmuo (pagalbininkas), kuris turėtų Jums padėti. Jeigu jis atsisako padėti – tokiu atveju visada turite galimybę keisti vadovą. Ir būtinai tai padarykite, kadangi jo darbas – suteikti Jums žinias, kurios gali padėti tinkamai parašyti darbą.