BAKALAURO REIKALAVIMAI

 
 

Nepriklausomai nuo to, ar studijuojate kolegijoje, ar universitete, kokią studijų programą pasirinkote – bakalauro baigiamasis darbas yra būtinas. Išimtinais atvejais jis gali būti paankstintas arba nukeltas, tačiau gintis darbą – reikia, kadangi tai vienintelė galimybė pabaigti kelis metus trunkančias studijas.

Skirtingos mokymo įstaigos nustato ir skirtingus kriterijus apimančius bakalauro rašymą bei jo pateikimą, tad būtinai susipažinkite su savo švietimo įstaigos nurodymais.

Bakalauro turinys

Bakalauro reikalavimai yra gana griežti, tad jeigu jais remsitės – galėsite jaustis užtikrintas dėl darbo kokybės ir ramiai ginsitės. Bakalauro tyrimas turi būti aktualus, naujas ir dar neištirtas, tad svarbu pagrįsti – kodėl nusprendėte  išsikelti konkretų tikslą. Bakalauro darbo uždaviniai turi vesti į konkretų tikslą ir padėti atskleisti tam tikrus darbo rezultatus. Svarbiausia – tikslumas ir konkretumas.

Bakalauro turnys
Bakalauro apimtis

Bakalauro apimtis

Bakalauro baigiamasis darbas dažniausiai yra nuo 35 iki 45 psl. be priedų. Suprantama, kad su priedais Jūsų darbas gali būti net kelių šimtų puslapių, tačiau daugeliu atveju vadovai rekomenduoja nespausdinti visų priedų, tačiau įrašyti juos į atmintuką. Darbo apimtis gali varijuoti priklausomai nuo mokymo įstaigos, tad pasitarkite su savo vadovais.

Grafinis vaizdavimas

Tiek pačiame bakalauro darbe, tiek jį ginantis (naudojant pateiktis) – svarbus tinkamas vaizdinių bei viso teksto pavaizdavimas, kuris padeda vos permetus akimis tiksliai matyti – ką studentas norėjo pasakyti, kokius tikslus sau kėlė ir tuo pačiu – kokius rezultatus jam pavyko gauti. Naudokite kuo aiškesnes, mažiau spalvų turinčias, konkrečias lenteles bei grafikus, kurie aiškiai nurodo, detalizuoja išvadas. Svarbu, kad pateiktyse visos lentelės puikiai matytųsi, tad atsakingai rinkitės skaidrių foną.

Grafinis vaizdavimas
Bakalauro įrišimas

 

Bakalauro įrišimas

Bakalauro reikalavimai susiję ne tik su darbo turiniu, tačiau ir tinkamu jo įsegimu. Norėdami būti tikri, kad darbas susisegtas tvarkingai – kreipkitės į kopijavimo, spausdinimo salonus, kurie ne tik atspausdina, tačiau ir suriša darbus naudojant spiralę. Darbas atrodys tvarkingai, sutaupysite daug laiko. Planuodami spausdinti darbus – pirmiausia išsaugokite visą darbą PDF formatu ir patikrinkite, ar lentelės neišsikraipė, ar viskas atrodo tvarkingai. Tik tada spausdinkite.

 

Bakalauro plagiatas

Baimė, kad darbas bus palaikomas plagiatu – viena didžiausių problemų su kuriomis susiduria studentai. Visgi, atsakingai rašant darbą – tokios baimės yra visiškai nepagrįstos. Svarbiausia yra tinkamai cituoti, taip pat, nurodyti šaltinius, kuriais domėjotės rašydami vienas arba kitas mintis. Taip pat siūlome nesinaudoti viešai prieinamomis plagijavimo sistemomis, kurios, pagal programos kūrėjų, turėtų parodyti – kiek darbe yra plagiato. Pasidomėkite, ar Jūsų mokymo įstaiga neturi vidinės plagijavimo sistemos, kuri padeda nustatyti papildomos peržiūros reikalaujančias teksto vietas. Tai – kur kas saugiau, patikimiau.

Bakalauro plagiatas

 

Kuo aiškesni bus Jūsų mokymo įstaigos bakalauro reikalavimai – tuo tikresnis galite būti, kad bakalauro gynimas bus tik formalumas. Svarbiausia kuo detaliau įsiskaityti į metodinius nurodymus, kurie skleidžiami viešai.