BAKALAURO STUDIJOS

 
 Kiekvienais metais LAMA BPO internetiniame puslapyje galite matyti statistiką, kuris parodo, kokios studijų programos yra pačios populiariausios Lietuvoje. Nors matyti akivaizdi tendencija, kuri skatina vis daugiau studentų stoti į tam tikras sritis ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje, visgi, kiekvienais metais atsiranda programų, kurios nustebina studentų gausa. 

Juk svarbiausia mokytis tai, kas žmogui yra  artimiausia ir tai, kad susiję su jo ateities svajonių profesija.

Kas yra bakalauro studijos? Galimybė pasiekti daugiau! O kokios sferos Lietuvoje yra pačios populiariausios?

Medicinos bakalauras

Pačios populiariausios nemokamos bakalauro studijos yra susijusios su medicinos sfera. Kiekvienais metais ypač daug studentų sulaukia Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, nuo jo nedaug atsilieka ir Vilniaus universitetas. Populiarios ne tik medicinos studijos, tačiau ir slaugos bakalauras. 

Kas lemia šių bakalauro studijų populiarumą? Tai,  kad tai sferos, kurioms visada reikės darbuotojų, tad mokslus baigę asmenys galės jaustis užtikrinti dėl karjeros galimybių.

IT bakalauras

Antroje vietoje Lietuvoje ir bene visoje Europoje ypač populiarios programų sistemos studijos, kurios leidžia iš arčiau prisiliesti prie IT. 

Kas lemia šių studijų populiarumą? Vėlgi, perspektyvos.  KTU informatikos bakalauras yra pripažįstamas daugelyje pasaulio šalių, tad tai galimybė tapti pasaulio piliečiu ir dirbti iš bet kur. Juolab,  šios sferos baigiamieji darbai dažnai tampa startuoliais, kurie garsina ne tik konkrečius studentus, tačiau ir visą Lietuvą.

Teisės bakalauras

Nors aktyviai kartojama, kad teisės studentų Lietuvoje yra „paruošta“ labai daug, gal net ir per daug, tačiau ši prestižinė specialybė vis dar išlieka viena paklausiausių. 

Šios bakalauro studijos suteikia galimybę dirbti ne tik teisininkais bei advokatais, tačiau taip pat ir užimti pozicijas valstybės tarnyboje.

Komunikacijos bakalauras 

Taip pat kiekvienais metais sulaukiama nemažai studentų, kurie stoja į komunikacijos, kūrybinių industrijų sferas. Tiek komunikacijos, tiek kūrybinių industrijų bakalauras yra neapibrėžtos sritis, tad jas baigus galite dirbti labai skirtingose pozicijose.  

Tai mokslas skirtas kūrybiškiems, drąsiems, aktyviems žmonėms. Šiose sferose ypač dažnai išnaudojamas bakalauras nemokamai, tai reiškia, studentai nėra pasiryžę mokėti už šių sferų studijas.

Ekonomikos bakalauras

Galiausiai dėmesio vertas ir ekonomikos bakalauras, kadangi tai sfera, kuri taip pat visada aktuali, tad rasti darbą baigus studijas – nebus sudėtinga. 

Paraleliai pasirenkamas ir edukologijos bakalauras. Vėlgi, dėl užtikrintumo, kad pavyks po studijų rasti darbą. Taip pat žavi valdžios pažadai, kad pedagogų algos kils.

 

Kiek rečiau pasirenkamas sporto bakalauras, kuris domina konkrečių interesų asmenis, daugelį žmonių žavi psichologijos bakalauras, kuris, dažniausiai traukia loginio mąstymo, matematikos mylėtojus.

Nepamirškite, kad baigus studijas kolegijoje aktualios bakalauro išlyginamosios studijos, kurios suteikia galimybę toliau studijuoti universitete ar rinktis magistro studijas.