MAGISTRO STUDIJOS

 

Kadangi Lietuvoje bakalauro studijos tampa norma, kurią įgyja vis daugiau žmonių, natūralu, kad norėdami būti konkurencingi darbo rinkoje – lietuviai baigia ir magistro studijas, kurios padeda įgauti daugiau žinių tam tikroje sferoje.

Istorija susiklostė taip, kad šiuo metu magistras yra antrosios pakopos studijų programos laipsnis. Magistro laipsnis suteikia galimybę studijuoti doktorantūroje, o vėliau doktoranto laipsniai kyla aukštyn pagal jo mokslinę karjerą: habilituotas daktaras, docentas, profesorius ir kt. O kokį laipsnį norite turėti Jūs?

Kas yra magistras?

Angl. master – asmuo, kuris vadovauja, yra tam tikros sferos meistras, tai parodo jo didesnę kompetenciją prieš kitus, žemesnį laipsnį turinčius asmenis. Antrosios pakopos kvalifikacinis laipsnis suteikiamas aukštosios mokyklos absolventams.

„Magistras“ sąvoka apibrėžia, kad asmuo yra tam tikros sferos profesionalas, įsigilinęs į tam tikrą sritį. Reikšmė susijusi ne tik su tam tikros sferos išmanumu, tačiau ir suteikiama galimybė toliau studijuoti doktorantūroje.

Kas gali studijuoti magistrą?

Bakalauras ir magistras daliai sferų yra būtini, kadangi norint dirbti tam tikroje srityje – pirmojo laipsnio neužtenka, pavyzdžiui, psichologija, teisės sfera ir t.t. Magistro laipsnis taip pat suteikia galimybę užimti tam tikras pozicijas ir valstybės tarnyboje. Šis mokslinis laipsnis gali būti privalomas, tad magistras suteikia galimybę siekti karjeros perspektyvų.

Tiesa, bakalauras ir magistras, nepriklausomai nuo sferų, yra neatsiejamas vienas nuo kito. Tik baigus universitetinį bakalaurą yra galimybė studijuoti antros pakopos studijų programoje. Asmenys, kurie įgijo profesinio bakalauro laipsnį – pirmiausia turi baigti ištęstines studijas ir tik tada, konkurso metu, gali pretenduoti į antrosios pakopos studijas.

Magistro studijos Lietuvoje

Magistras Lietuvoje – vis dažniau pasirenkamas laipsnis, kuris atveria kelius profesinėms galimybėms. Tiesa, antrosios pakopos studijos vis dažniau domina ne tik lietuvius, tačiau ir užsieniečius, kurie studijuoja ir mokamai, ir nemokamai.

Bene pats populiariausias yra teisės magistras, kuris suteikia galimybę plačiau pažinti tam tikras sferas Lietuvoje. Nors teisės studijos galimos ir kolegijoje (tokiu atveju gaunama profesinis bakalauras), tačiau kur kas perspektyvesnis pasirinkimas yra studijuoti aukštosiose mokyklose, kurios po 5-erių metų mokslo dažniausiai suteikia magistro kvalifikacijos laipsnį (VDU, VU ir kt).

Edukologijos magistras taip pat yra dažnas pasirinkimas, kadangi kuo didesnė pedagogo kvalifikacija – tuo aukštesnę algą jis gauna. Natūralu, kad tai skatina tobulėti ir mokytis. Šiuo metu edukologijos studijas siūlo VDU Švietimo akademija, kuri ruošia plačių sferų, skirtingų mokslų specialistus, kurie dirbs baigę mokslus ugdymo įstaigose.

Galiausiai, daug dėmesio sulaukia ir psichologijos magistras. Paprasčiausiai šis matematikos mokslo bakalauras yra mažai kur panaudojamas, tačiau baigus magistro studijas atsiveria kur kas platesnės galimybės ieškant darbo ir tuo pačiu keliant savo kvalifikaciją.